Merilion, a varázslóiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merilion, a varázslóiskola

Roxfort? Á, az öreg vártornyok már a múlté. Nézz körül a varázslatos és titkokkal övezett Merilion falai között!
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Konyha - ahol a mesterművek születnek

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 66
Join date : 2013. Feb. 10.
Tartózkodási hely : Merilion, a varázslóiskola

Konyha - ahol a mesterművek születnek Empty
TémanyitásTárgy: Konyha - ahol a mesterművek születnek   Konyha - ahol a mesterművek születnek Icon_minitimeSzomb. Feb. 23, 2013 8:53 am

Ez a diákoknak tiltott terület, ugye?
Vissza az elejére Go down
https://merilion.hungarianforum.com
Susan Hutsinson

Susan Hutsinson


Hozzászólások száma : 161
Join date : 2013. Feb. 11.
Age : 24
Tartózkodási hely : Merilion, a varázsiskola

Konyha - ahol a mesterművek születnek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha - ahol a mesterművek születnek   Konyha - ahol a mesterművek születnek Icon_minitimePént. Május 31, 2013 11:51 pm

-Hű! - nézek körül.
Alig 1 perce léptünk be az étkezőben elrejtett ajtócskán, ahol egy rövid lépcsősor után itt találtuk magunkat.
-Csodálkozásra nincs idő, lányok - tapsol kettőt Jake. - Pillanatokon belül megérkezik az első mosogatni való.
-Mosogatnunk kell? - nézek rá döbbenten.
-Mivel kezdők vagytok, igen - jegyzi meg hidegen. Látom, ahogy Sarah elenged egy megkönnyebbült mosolyt. - Jó, hogy szólsz, Sarah. Mivel Neked ez már a sokadik alkalmad, ezért Te mehetsz főzni. Az ebéd nem készül el magától.
-A fenébe - morog nővérem.
-Hogy mondtad? - húzza fel a szemöldökét Jake.
-Megyek főzni... - indul el Sarah otthagyva minket.
Ebben az a vicc, hogy Sarah kb. 2 évvel idősebb a fiúnál, mégis ő parancsolgat.
-Ti hárman is induljatok - int sürgetően Jake. - Én felügyellek benneteket, de az itteni szakácsok megmutatják, mi itt a módi.
-Kisasszonyok, kérem kövessenek! - szól egy recsegő hang. A tulajdonosa úgy nézett ki, mintha most lépett volna ki a Hófehérke és a hét törpe című meséből. - Én Boucles d'Oignon vagyok. Erre tessék. Ön fog szappanozni, de Lys kisasszony, Hutsinson kisasszony fog öblögetni, White kisasszony fog törölgetni. Egy pillanat és hozom a kötényeket.
-Fleur, Boucles d'Oignon nem azt jelenti, hogy hagyma? Nem vagyok jó franciából, de nekem így rémlik... - kérdezem, amikor az elf elment.
-Pontosabban a jelentése 'Hagymakarikák' - helyesbít Fleur.
-Lehet, hogy a leheletétől kapta... - legyez az orra előtt Allie, mire mindannyian felnevetünk.
-Lányok, csendet, különben holnap is mosogathattok! - vágja hozzám a kötényeket. - És a tányérok makulátlanul tiszták legyenek! - vonul el.

Konyha - ahol a mesterművek születnek Tumblr_m880smIcEd1rsem97o1_500

-Hölgyeim, kezdhetjük a munkát? - érkezik meg az idős elf.
Vissza az elejére Go down
Fleur de Lys

Fleur de Lys


Hozzászólások száma : 103
Join date : 2013. Feb. 12.
Tartózkodási hely : Merilion, a varázslóiskola

Konyha - ahol a mesterművek születnek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha - ahol a mesterművek születnek   Konyha - ahol a mesterművek születnek Icon_minitimeSzomb. Jún. 01, 2013 3:13 am

- Úh! - sóhajtok fel.
- Baj van? - tudakolja Allie.
- Nem, nincs. Csak megvágtam tegnap a kezemet és csípi a szappan - dörgölöm meg az újabb tányért, ami elém kerül.
- Cseréljünk? - ajánlja fel Susan.
- Nem kell. Csinálom tovább - adom neki a tányért öblögetni. Susan egy vízsugárral leöblíti róla a millió habbuborékot. Újabb tányér, újabb adag szappan.
- Amúgy az emberek furák - jegyezi meg az egyik pillanatban Allie.
- Jah. Főleg, hogy azt hittem, én is az vagyok - teszi hozzá Susan. Én csak csendben mosogatok tovább. - Hát te, Fleur?
- Mikor kicsi voltam, Merilinben éltünk. Utáltam. De tényleg. Mindenki utálatos volt velünk. Főleg azért, mert anyu nem volt mágikus lény. És hozzáment a falu egyik legjobb, legerősebb vérfarkasához. Hát amikor mi megszülettünk. Rettentően utáltak minket. Akkoriban nem szerettem a nővéremet. Utáltam. És ez a mágikus nép miatt volt. varázslatokkal próbáltak minket egymás ellen fordítani - sikáltam egyre erősebben még mindig ugyanazt a tányért.

***

- Matt nekem adta! - sikít Flora.
- Nem! Nekem. Matt utál téged. Mint mindenki más - próbálom kihúzni nővérem kezéből a virágot. Nincs különösebben nagy jelentősége. De a falu legjobb, leghelyesebb fiúja adta NEKEM. Az enyém. Rántok még egyet a virágon. Flora a másik irányba húzza. A virágszirmok messze szállnak, a tüskék pedig a kezünkbe állnak.
Konyha - ahol a mesterművek születnek Tumblr_mmn7l7M63x1qfco6go1_250

***

- Nem bírom a mágikus lényeket. Legalábbis nem bírtam. Egy idő után elköltöztünk. És imádtam az emberek világában. Ott minden más volt. De aztán megbarátkoztam a mágikus lényekkel is. Fogjuk rá - mosolygok és átnyújtom Susannek a tányért.
- Ó, értem - veszi át a tányért. Az ő családja most költözött Merilinbe. Én nem akartam megrémíteni.
- Néztetek valaha focit? - terelem át a témát.
- Nem - vágja rá egyszerre a két lány.
- Sürgősen pótolni kell - mosolygok. Hogy lehet, hogy még nem láttak focit? Jesszusom. Ez ijesztő. És szeretniük kell a Bayernt. Kedvenc csapatom, nem utálhatják.
Vissza az elejére Go down
Susan Hutsinson

Susan Hutsinson


Hozzászólások száma : 161
Join date : 2013. Feb. 11.
Age : 24
Tartózkodási hely : Merilion, a varázsiskola

Konyha - ahol a mesterművek születnek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha - ahol a mesterművek születnek   Konyha - ahol a mesterművek születnek Icon_minitimeSzomb. Jún. 01, 2013 5:21 am

A mosogatás a várhatónál sokkal jobban sikerül, beszélgetünk, nevetünk. Egyetlen negatívum, hogy Fleur rá akar venni, hogy a britek fociját nézzem. Vagyis, nézzük, mert Allie-t is belerángatta.
Brian jön értünk, mint felmentősereg.
-Hallihó! - köszön. - Sarah?
-Főz.
-Már megint? - cicceg Brian. - De legalább hoztok sütit.
-Süti? - csillan fel Allie szeme.
-Aha.
-Brian, ugye, hogy a brit foci jó? - csap le rá Fleur.
-Persze, hogy az! - vágja rá rögtön. - Ki mondta, hogy nem?
-Ők ketten. De a foci jó. És a Bayern a legjobb... - bólogat Fleur.
-A Bayern kentaurcitrom! - fintorog Brian. - Manchester a legjobb.
-Bayern!
-Manchester!
-Bayern!
-Manchester!
-Sziasztok! - érkezik meg Sarah.
-Manchester! - vágja rá Brian. - Ja, szia Sarah! Hogy ment?
-Jól, köszi - mosolyog nővérem. - Boucles d'Oignon mindjárt hozza a jutalmat.
-Milyen süti? - kérdezi Fleur. - Bayern!
-Ha jól tudom, citromos joghurttorta - mondja Sarah. - Ebédhez is olyan lesz, de a miénkhez jár egy kis csoki is.
-Manchester! Majd adsz nekem is, Sarah? - karolja át Brian.
-Bayern!
-Még mit nem. Amúgy is, hogy lehet, hogy te sosem kerülsz büntibe?
-Manchester! Tudod, hogy jó futó vagyok, és az álcázás mestere vagyok! - von vállat. - És egy ilyen tehetség ne kapjon kiváltságot?
-Mázlid, hogy szerénységért nem jár süti, mert akkor buknád... - morgok.
-Bayern!
-Manchester! Susan, hogy mondhatsz ilyet? Én az utolsó cseppig szerény vagyok! - vág sértődött képet.
-Bayern!
-Manchester!
-Abbahagynátok végre? - csattan fel Sarah. - Mind a két csapat kutyaütő! - jelenti ki, mire mind a ketten felhördülnek. - Barcelona a legjobb.
-Na, ez az utolsó mondat nem kellett volna... - motyog Allie. És milyen igaza volt.
Vissza az elejére Go down
Fleur de Lys

Fleur de Lys


Hozzászólások száma : 103
Join date : 2013. Feb. 12.
Tartózkodási hely : Merilion, a varázslóiskola

Konyha - ahol a mesterművek születnek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha - ahol a mesterművek születnek   Konyha - ahol a mesterművek születnek Icon_minitimeVas. Jún. 02, 2013 3:40 am

- Hogy tessék? - zökkent ki a 'Beyern-a-legjobb-csapat-és-kész' vitából Sarah.
- Jesszusom! Te kivel beszéltél? Ki fertőzte meg az agyadat? - teszi kezét barátnője homlokára Brian. Sarah lerázza.
- Megjött a süti! - sikít Allie. A vitának egy darabig vége szakadt, mert mindenki rávetette magát a sütis tányérra.
- Pudjátok, sejintem afocsi lényegtelen, ha fan szüti - állapítja meg Allie teli szájjal. Én is úgy döntök, hogy hanyagolom a témát.
- A viszont látásra! - terel ki minket a konyhából két perc múlva Boucles d'Oignon.
- Szívesen - dörmögöm, majd egymás után kivonulunk a konyhából.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Konyha - ahol a mesterművek születnek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha - ahol a mesterművek születnek   Konyha - ahol a mesterművek születnek Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Konyha - ahol a mesterművek születnek
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Merilion, a varázslóiskola :: Játéktér :: Merilion, a varázslóiskola-
Ugrás: